
Модальні оператори; думки віруси
Як часто ці слова Ви використовуєте у своєму діалозі?
НЕ МОЖНА яскраво наряджатися, що скажуть люди? ТРЕБА багато і наполегливо навчатись, аби потім отримати хорошу роботу. Я МОЖУ не впоратись із такою відповідальністю! Я НЕ МОЖУ дозволити собі це.
Ось так, у вашій свідомості виглядають думки-віруси, які формують Ваші негативні переконання (не можна; треба; можу; не можу).
Згадайте, як багатьом відомим людям відмовляли в роботі, як багато чудових менеджерів було звільнено з фірм, як багато світових художників, письменників були невизнаними, адже більшість з них йшли попереду свого часу і саме через їхнє новаторство їх не сприймало оточення. Ви уявляєте, якби Вінсент ван Гог не малював картини, Леонардо да Вінчі не розроблював винаходи, Антоніо Гауді не займався архітектурою? Якби всі світові лідери переймалися думкою оточуючих: «А що подумають/скажуть інші? – або ж: А чи достатньо Я досконалий?».
Історія, коли одного вечора заснув, а прокинувшись зранку – став відомим, теж має місце бути, але зазвичай, це «люди-одноденки», бо, як то кажуть: «Не підготувавши родючого ґрунту – не можеш чекати на гарний врожай». Конкуренцію, ринок, соціальні зв’язки та відмови витримували лише ті люди, які горіли своєю ідеєю та мали сильну віру в себе та свої сили, скільки б разів перед ними не зачиняли двері, вони шукали інші.
Чого вартує лише один Волт Дісней, якому відмовили у безлічі газет, аргументуючи тим, що він не має достатньо ідей та креативності. Якби він здався опустив руки, Ви уявляєте, якого б казкового світу мультиплікацій було б позбавлено людство?
Кожного разу, коли Ви боїтесь вийти на сцену, висловити свою думку, взяти відповідальність – Ви позбавляєте не тільки себе шансу для реалізації свого потенціалу, а ще і людей. які б були раді Вас почути та дізнатися ту інформацію, яка могла б бути в нагоді їм в той момент.
Модальні оператори формуються у нашій свідомості ще з дитинства та чому у когось вони більш помітні, а у когось навпаки? Справа в тому, що всі ми маємо різний рівень вразливості, емпатії та різну провідність нервової системи: у когось вона більш лабільна(холерики, меланхоліки), а у когось більш ригідна (флегматики, сангвініки). Це не означає, що хтось кращий, а хтось гірший. Навпаки, це говорить лише про те, що всі ми різні, зокрема всі ми можемо пристосовуватись, адаптуватися та посилювати свої точки росту.
Помітивши «думки – віруси», Ви починаєте бачити їх у своїх думках та своїх висловлюваннях, що і є одним із способів виявлення негативних переконань. Проаналізувавши їх, ми можемо створити «ланцюжок», який допоможе нам прийти до самого початку їх формування та побачити, яка саме людина породила їх в нашій підсвідомості.
Живучи із негативними переконаннями, Ви втрачаєте значну частину того яскравого життя, яке могло б бути насиченим особистими перемогами, щасливими відносинами та кар’єрними досягненнями. Через свій внутрішній страх невдач, Ви самотужки надягаєте на себе кайдани та ховаєте усі свої амбіції в середину себе і зовсім відбираєте у себе можливість проявити себе із іншої сторони у цьому світі.
А Ви тільки уявіть, як це круто жити в світі де можливо ВСЕ! Де життя немов шведський стіл: ти приходиш і береш те, що і скільки хочеш, коли не має обмежень і упереджень. Тільки уявіть, як круто бути по-справжньому вільним! Як казав український науковець-біофізик Борис Раєвський: «Єдиний поєдинок, який ми ведемо протягом всього нашого життя – це поєдинок із самим собою» – то ж вперед, перемагайте себе!